Особливості вибору та покупки приватного будинку

Придбання заміської нерухомості – це велике фінансове вкладення, що дозволяє українським сім'ям втілити мрію спокійного життя в оточенні природи.

Але щоб мрії перетворилися в реальність, а не кошмар, важливо враховувати всі нюанси, пов'язані з вивченням технічного та юридичного стану будинку. Важливо не тільки оглянути будову на наявність всіляких дефектів, а й перевірити працездатність комунікацій, стан земельної ділянки та інші нюанси.

Фінансова сторона питання

Щоб реалізувати самостійну покупку заміського будинку, в першу чергу потрібно розв’язати фінансові питання, через те що вартість нерухомості складно назвати доступною для більшості українців. Перш ніж приступати до активних дій потрібно:

  • Адекватно оцінити власні фінансові можливості.
  • Закласти в бюджеті, що виділяється на покупку витрати на оформлення документів.
  • Якщо планується співпраця з агентством нерухомості, додайте до загальної суми відсоток, передбачений на оплату послуг професіоналів.
  • Якщо угода проходить за кредитні кошти, подбайте про вибір надійної фінансової установи.

Після розв’язання всіх фінансових питань настає етап пошуку відповідних вподобанням майбутнього власника варіантів. Якщо у ваші плани не входить співпраця з посередниками які беруть велику плату за послуги, то спростити пошуки допоможе інтернет. Сьогодні на щастя українців з'явилися великі спеціалізовані сайти, де зібрана значна база нерухомості. Це дозволить не тільки вигідно купити будинок з ділянкою землі, а й зробити це, абсолютно безпечно.

Місцеперебування нерухомості

Попри те, що багато українських покупців, в першу чергу при придбанні будинку відштовхуються від його вартості та технічних особливостей, на думку фахівців, вибір потрібно починати з місця розташування нерухомості:

  • Вибираючи заміське житло важливо враховувати віддаленість торгових об'єктів, зупинок громадського транспорту та соціальних установ.
  • Оцініть криміногенну ситуацію в районі. Для цього поговоріть з майбутніми сусідами.
  • З'ясуйте, як йде справа з екологічною ситуацією. Якщо поруч з будинком працюють промислові підприємства – це може негативно позначитися на екології.

Пам'ятайте, що при виборі заміської нерухомості не існує дрібниць. Якщо поруч з вами опиняться скандальні сусіди або до дому буде вести дорога, яка в сиру погоду перетворюється в не прохідне болото, ні про який комфорт мови йти не може.

Вивчення придбаної будови

Технічні характеристики та якість будівлі також мають важливість при покупці приватного домоволодіння. Будинок – це об'єкт, призначений для тривалої експлуатації, тому повинен відповідати всім встановленим стандартам. Щоб грамотна перевірити будівлю потрібно:

  • Перевірити якість матеріалів, використаних в будівництві. Довговічністю відрізняються цегляні та кам'яні будинки. Теплим вважається будова з пінобетону або дерева.
  • Приділити увагу якості ізоляції будови, від якої залежить, наскільки тепло в кімнатах буде взимку. Також будівля, обшита утеплювачем, допомагає економити на опаленні.
  • Перевірити стан фундаменту, на якому не повинно бути тріщин у наслідку усадки будови. Також приділіть увагу стану вікон та вхідних дверей.

Придбання заміської нерухомості є найкращою інвестицією в житті кожної людини. Однак важливо приділити максимум уваги офіційному оформленню угоди. В даному питанні не повинно бути ніяких усних домовленостей. Особливо це стосується внесення завдатку, адже якщо у вас не буде розписки, а власник житла відмовиться від угоди, гроші повернути не вийде.