Особливості покупки власного будинку в передмісті

Часто українці залишають межі галасливих мегаполісів, щоб зблизитися з природою та позбутися від суєти. Однак покупка власного будинку в передмісті таїть певні ризики.

Основні проблеми такої нерухомості обумовлені тим, що будинок на відміну від квартири продається разом з ділянкою землі де він розташований. Отже, покупцеві доведеться перевірити не один, а два пакети документів.

Думаємо про комфорт усіх членів сім'ї

Звичайно багато хто мріє про власний будинок біля лісосмуги або озера, але недалеко від магазинів, зупинок автобусів та інших благ цивілізації. Однак знайти такий варіант, враховуючи особливості українського ринку нерухомості, неможливо.

Якщо житло вибирається для постійного проживання переконайтеся, що немає проблем з транспортним сполученням та об'єктами інфраструктури. Якщо це буде місце для гучних вечірок в літню пору року, то деякими нюансами можна знехтувати. Але незалежно від цього бажано щоб:

 • до будинку вела асфальтована дорога;
 • поруч працював магазин продуктових товарів;
 • регулярно ходив громадський транспорт;
 • був доступ до лісу або природної водойми.

Для власників особистого автомобіля важливо з'ясувати наскільки завантажені дороги в робочі часи. В іншому випадку банальна поїздка на роботу або з дітьми в дитячий сад перетворитися в виснажливе заняття.

Вимоги, що пред'являються до заміського будинку

Як показує статистика безпечно купувати домоволодіння у власника. При цьому з пошуком допоможе популярний сайт dom.ria.biz. Якщо вам вдалося знайти оптимальний за всіма параметрами варіант важливо провести його доскональне вивчення. З цією метою приділить увагу наступним моментам:

 • Основі будівлі. Вона має побут міцною без слідів цементу що обсипався.
 • Стінам що є несучими. Якщо через всю стіну проходить тріщина товщиною в палець будинок дав неправильну усадку. При цьому з часом проблема буде лише посилюватися.
 • Якості утеплення. Якщо кам’яна будівля не утеплена зовні, взимку потрібно багато газу для опалення житлових приміщень, що обернеться великими цифрами в платіжках.

Доскональної перевірки підлягає домобудівництво з дерев'яного зрубу або інших матеріалів з обмеженим експлуатаційним ресурсом. Сумнів з технічної точки зору викликають будівлі, зведені з різних непоєднуваних матеріалів. Зазвичай такі будинки зводять безпосередньо власники, не дотримуючись встановлених будівельних нормативів.

Приділяємо увагу земельній ділянці

Оглядаючи земельний наділ переконайтеся, що його форма та інші особливості відповідають вашим перевагам. Популярні ділянки, наближені за формою до квадрата. Наявність дикоростучої рослинності та будівель поруч з будинком що покосились вказує на те, що власник не дуже турбувався про порядок на присадибної території. Переконайтеся, що будівля знаходиться на достатньому видаленні від межі. В іншому випадку можуть виникнути серйозні конфлікти з сусідами.

Перевіряємо юридичну чистоту будови

Займаючись перевіркою документації важливо враховувати, що у продавця в наявності повинні бути папери на будову та земельний наділ. При цьому доскональному вивченню підлягають документи з наступного переліку:

 • виписка з реєстру майнових прав;
 • правовстановлюючий документ на землю;
 • технічні папери на всі будівлі біля будинку;
 • кадастрові документи на ділянку землі.

Беручи до уваги, що покупка власного домоволодіння задоволення не з дешевих, не варто економити на послугах фахівця нотаріальної контори. Тільки професіонал у своїй справі здатний визначити проблеми юридичного характеру, та правильно підготувати договір купівлі-продажі.