Особливості та нюанси придбання будинку з ділянкою в Дрогобичі

Відразу слід зазначити, що будь-який житловий будинок завжди продається разом з наділом землі, на якій цей будинок побудований. А це значить, що всі будівлі, розташовані на ділянці, також переходять у власність нового власника.

Тому частіше використовується термін «домоволодіння».

Необхідні документи

Набір потрібних документів з боку продавця для оформлення угоди купівлі-продажу заміського будинку із земельною ділянкою в Дрогобичі наступний:

 • свідоцтво про держреєстрацію майнових прав на будинок, а також підтвердження від приймальної комісії, що будівля прийнята в експлуатацію (якщо продавець сам будував будинок);
 • свідоцтво що підтверджує право володіти нерухомістю (якщо будинок повністю добудований), стандартний договір покупки майна, спадщина та інше;
 • якщо будівля не добудована, тоді свідоцтво про право власності на незавершений об’єкт будівництва;
 • договір на покупку земельного наділу;
 • акт на земельний наділ;
 • технічні документи: паспорт або план на житловий будинок;
 • кадастрова документація на землю;
 • виписка з Держреєстру (перевіряємо, чи немає арештів або інших обтяжень на нерухомість);
 • виписка з будинкової книги про всіх прописаних на житлоплощі (форма №3);
 • довідка що підтверджує відсутність боргів зі сплати земельного податку;
 • нотаріально завірена згода чоловіка або інших власників на продаж із зазначенням, що ці особи зобов'язуються виписатися протягом терміну, який відмічений в договорі купівлі-продажу;
 • дозвіл на угоду з органів опіки, якщо серед власників є неповнолітні діти;
 • відмова співвласників житлової нерухомості від прав на першочергову купівлю (якщо продається частина будинку);
 • якщо нерухомість знаходиться в іпотеці, необхідний дозвіл від позичальника;
 • паспорт власника нерухомості.

Якщо вас зацікавив продаж будинків Дрогобич, то значну базу нерухомості наддасть сайт DOM.RIA. Тут пошуки варіантів пройдуть безпечно завдяки програмі вивчених об'єктів доступною всім українцям без винятку. За актуальність та правдивість перевірених оголошень відповідає спеціально підготовлена людина – інспектор, який ретельно все документує та знімає камерою з оглядом 360 градусів. Все це дозволяє сайту DOM.RIA залишатися №1 серед конкурентів, що працюють у сфері нерухомості.

Перевіряємо документи на будинок

Перевірка «юридичної чистоти» нерухомості, що купується в Дрогобичі обов'язкова, інакше наслідки можуть бути плачевними. Головна можлива проблема – це судові позови родичів, засновані на знайдених помилках в оформлених документах. «Відвідування» по судах можуть вам дорого коштувати.

В першу чергу перевіряємо свідоцтва про держреєстрацію права на нерухомість. Воно обов'язково містити інформацію про адресу, кадастровий номер та всі дані власника, які треба звірити з даними в паспорті продавця. Необхідна наявність технічного та кадастрового паспортів. З 2014 року у зв'язку з поправками в законодавстві замість технічного паспорта складається та видається технічний план, однак старі техпаспорта продовжують діяти. Також важливо, що термін дії плану, і паспорта – 5 років. Перевіряйте, коли виданий технічний паспорт.

Обов'язково вимагайте від продавця виписку з ДРРП – з неї видно, в якому «юридичному» статуті знаходиться потрібна нерухомість. Може бути, вона арештована, закладена чи проходить по якомусь судовому позову. Така виписка – дуже важливий документ тому ігнорувати її перевірку не варто.

Рекомендована також уточнити наявність та терміни договорів з постачальниками електроенергії, газу, води та чи є вони взагалі, ці комунікації та в якому знаходяться стані. Бажано самостійно звірити потрібні дані, зазначені в документах, щоб вони відповідали реальному стану справ.

Особливості придбання будинку з ділянкою

Треба розуміти, що будинок та ділянка – це два різних об'єкти зі своїми документами, наявність яких при оформленні угоди обов'язкова. Майте на увазі, що продати окремо землю та житлові споруди, що на ній зведені, неможливо. Тому вимагайте від продавця наявності обох документів. Інакше всі тяготи оформлення рано чи пізно ляжуть на ваші плечі.

Дуже важливий момент: навіть якщо потрібний вам будинок в Дрогобичі недобудований, на нього все одно має бути оформлено свідоцтво про держреєстрацію, як на незавершене будівництво. Згідно із законодавством, відсутність такого документа посприяє тому, що недобудовану будівлю визнають самовільною побудовою та можуть навіть знести.

Купуючи землю з нерухомістю, зверніть увагу:

 • чи всі споруди знаходяться в межах придбаного вами наділу;
 • чи відповідає тип споруди вказаною в документах;
 • наявність або відсутність зазначених у плані будівель;
 • обов'язково порівняйте розміри ділянки з кадастровим планом.

Придбання ділянки землі з розташованим на ній будинком в Дрогобичі може стати серйозним випробуванням. Майте на увазі, що купуючи домоволодіння, ви отримуєте відразу кілька об'єктів власності, а саме сам будинок, інші будівлі та землю. Тому необхідний уважно перевіряти документи, представлені продавцем.