Правильна експлуатація рубероїда, оргскла та гідробар`єра

Необхідно обов'язково ознайомитись з правилами установки і монтажа товара, який збираєтесь придбати.

Такі покрівельні матеріали як рубероїд, оргскло та гідробар`єр набули популярності та широко використовуються для гідроізоляції різних споруд та конструкцій. Рубероїд - це рулонний гідроізоляційний матеріал для покрівлі, який створюється в процесі просочення картону нафтовими бітумами та покриття верхньої та нижньої поверхні рубероїду шаром бітуму.

Поділяють руберойд на різні види:

- Рубемаст – це рулонний руберойд, який наплавляють, основою для нього служить покрівельний картон. Такий матеріал характеризується стійкістю до тріщин та пластичністю, а ще – довговічністю.

- Склорубероїд – це виріб, ідентичний рубемасту, але в його основі лежить склотканина.

- Єврорубероїд – продукція, яку виготовляють на скловолокнистій або синтетичній основі, а потім наносять покривний шар (суміш бітуму та полімерних добавок) 2-5 кг на кв. м.

- Толь – це картон, який просочується сланцевим (або кам'яновугільним) продуктом та має мінеральне посипання з обох сторін.

Регулярна щорічна перевірка покрівлі і своєчасне усунення протікань дасть змогу Вам зберегти значну суму коштів. Якщо з'явилося помітне відшарування руберойду, то слід застосувати наступні дії:

1. промазка;

2. ремонт покрівлі, що відстала.

Експлуатаційний термін рубероїду не більше 5-ти років. Це пов'язано з тим, що шар бітуму після закінчення строку придатності випаровується та він стає крихким, починає гнити його основа (картон), а через це починають формуватися тріщини на поверхні покрівлі, які призводять до проникнення вологи.

На сьогодні оргскло широко використовується в різних галузях промисловості, приладобудуванні та машинобудуванні. З нього виробляють різноманітні елементи освітлювальної техніки, деякі види торгівельного обладнання та багато архітектурних елементів та деталей приладів, а також акваріуми. Таке різноманітне використання оргскла обумовлюється його унікальними експлуатаційними характеристиками: незважаючи на те, що в назві цього матеріалу є слово «скло», багато його параметри кардинально відрізняються від властивостей звичайного скла. При монтажі та експлуатації механічна обробка цієї продукції здійснюється з легкістю, як і обробка дерева. Виріб добре ріжеться, пиляється, свердлиться, шліфується і полірується, фарбується і гравірується.

Гідробар'єр – це гідроізоляційна дифузійна плівка. Ця продукція призначена для захисту підпокрівельного простору горища від пилу, дощу та снігу, а також від конденсату, який здатний накопичуваться на внутрішній стороні покрівельного виробу. Рулонним тришаровим матеріалом також називають гідробар'єр і він має несучі плетені армуючі грати з поліетиленових волокон, які з обох сторін ламіновані поліетиленовою плівкою. Цей виріб містить алюмінієві пігменти.

Під час монтажу відстань між несучими плівками не повинна бути більшою ніж 1,2 м. Після того як плівка закріплена необхідно посилити її кріплення за допомогою установки додаткової обрешітки. Завдяки цьому досягається надійність конструкції та повноцінність вивітрювання водяної пари крізь плівку із внутрішніх приміщень. Задля правильної експлуатації даної покрівлі треба обов'язково забезпечити вентиляцію між покрівельним матеріалом та плівкою.