Особливості оренди житла з обмеженим бюджетом

Складна економічна ситуація в країні, змушує українців при виборі житла в оренду, відштовхуватися від сімейного бюджету який виділяється на поліпшення житлових умов.

Тому вибір варіантів занадто обмежений, тому що за мінімальну суму складно знайти комфортне житло. Доводиться значно знижувати вимоги до нерухомості, адже кількість пропозицій на ринку менше ніж попит. Хоча оренда житлоплощі зі знижкою можлива якщо розбиратися в тонкощах роботи ринку. Існують аргументи здатні підштовхнути орендодавця знизити орендну ставку.

Нюанси, яким варто приділити увагу

Щоб грамотна зняти житлоплощу та заощадити потрібно:

  • Адекватно оцінити якість оголошень та власників квартир. У цьому допоможуть спеціалізовані форуми та соціальні мережі.
  • Особисто вивчити розташування та конструктивні особливості будинку.
  • Познайомитися з сусідами. Цей пункт можна пропустити якщо квартира знімається на кілька діб.
  • Провести тест меблів та побутової техніки.

Якщо під час огляду квартири будуть виявлені технічні проблеми або зламана сантехніка або меблі, можна сміливо вимагати знижку.

Що впливає на розмір орендної ставки?

В першу чергу вартість оренди залежить від класу нерухомості. Зустрівши в інтернеті оголошення з шикарними апартаментами за вартістю нижче ніж аналогічні варіанти на ринку, можна бути впевненими, що ви зіткнулися з шахраєм. У такій ситуації краще продовжити пошуки.

Ціноутворення на житло складається з різних факторів починаючи районом, станом приміщень та закінчуючи наявністю меблів та побутової техніки. Також існують суб'єктивні чинники, що впливають на вартість, наприклад, швидкість передачі житлоплощі. Якщо власнику квартири потрібно терміново виїхати він може запропонувати гідну знижку, якщо буде впевнений в доброчесності орендаря.

Грамотний вибір місця розташування

Часто саме місце розташування будинку є основоположним фактором, що впливає на ціну. Тому якщо ви шукаєте економний варіант потрібно враховувати, що впливає на отримання приємного бонусу у вигляді знижки. Зазвичай дешевше обходиться оренда квартир в наступній місцевості:

  • На околиці. Це обумовлено тим, що у віддалені від центру райони складніше дістатися на міському транспорті. Часто доводиться пересідати з метро на маршрутне таксі або інший транспорт.
  • У спальних районах. Тут в основному орендують нерухомість сімейні пари тому попит на неї трохи нижче.
  • У промислових зонах. З огляду на те, що це місце з небезпечною екологічною ситуацією вартість оренди житла значно нижче.

Якщо розглядати центральні міські райони, то розраховувати на низьку вартість складно. Зазвичай квартири в центрі мають попит тому домовитися з орендодавцем складно, навіть якщо ви комунікабельна особистість.

Незалежно від переваг у виборі району, швидко та безпечно орендувати квартиру можна на сайті dom.ria. Тут зібрані пропозиції з усіх українських регіонів, що допомагає орендодавцям знаходити клієнтів, а орендарям комфортне та недороге житло.

Підбиваємо підсумки

Наостанок хочеться сказати, що заощадити при пошуку квартири в оренду можна виконавши всі роботи самостійно. Попри те, що досвідчений ріелтор швидше знайде оптимальний варіант та допоможе укласти договір оренди, вартість його послуг складно віднести до доступних показників. У такій ситуації потрібно запастися достатньою кількістю вільного часу та мати залізні нерви. Також потрібно навчитися грамотна складати договір та тільки в такій ситуації можна розраховувати, що проживання в орендованій квартирі буде приємним та довгостроковим.